Minimalizm dla maksymalnych efektów

Coraz częściej zwracamy się ku minimalizmowi, który staje się niemal filozofią życia. Ma być skromnie, ale z szykiem. No i nie można zapominać o wygodzie. 

Obecnie nasze mieszkania spełniają najróżniejsze funkcje - życia rodzinnego, ale też niekiedy miejsca pracy, dlatego tak ważne staje się zaprojektowanie tej przestrzeni harmonijnie i funkcjonalnie. Tak, by każda wykonywana w nim aktywność była prawdziwą przyjemnością. 

I chociaż minimalistyczne inspiracje to najczęściej przestronne wnętrza, możemy wprowadzić ten styl życia także na mniejszych metrażach. Ważne jest pamiętać o umiarze zarówno w wyposażeniu mieszkania, jak też w palecie kolorytycznej ścian. 
 
Najważniejsze barwy, typowe dla minimalizmu, to czerń i biel, ale rosnącą popularnością cieszą się też szarości oraz delikatne beże. Równie istotne są faktury, które powinny być gładkie i bez zbędnych minimalistom “udziwnień”. Chętnie wykorzystuje się klasyczne bryły oraz materiały - szkła, lustra czy prosto cięte drewno. Odkryj minimalistyczne inspiracje, które zechcesz odtworzyć w swoim domu!


Nasze marki

Studio Dekoral