Brązy - Naturalnie i z klimatem

Brąz, kolor silnie związany jest z ziemią i naturą, pasuje właściwie do każdej przestrzeni. Daje poczucie stabilizacji i harmonii. Wskazany szczególnie dla osób lubiących spokój i ciszę. Idealny do gabinetu, czy sypialni.

Wbrew pozornej monotonii, paleta brązów jest dość bogata, od bardzo jasnych, ciepłych kawowych tonacji, tych chłodniejszych, wpadających w szarości, po ciemne karmelowe, czekoladowe, czy hebanowe.

Daje też duże możliwości aranżacyjne i stylizacyjne. Przede wszystkim, stanowi dobrą wyjściową bazę kolorystyczną. W połączeniu z bardziej intensywnymi barwami, gama oparta na brązach może stworzyć eleganckie i wysmakowane wnętrze, które dalekie będzie od nudy.

Jakie ciekawe połączenia kolorystyczne z brązem mamy do dyspozycji?

Kolor brązowy doskonale łączy się z innymi kolorami natury, takimi jak zieleń czy beż. Tworzy przytulne i jednocześnie wyciszające wnętrza, będące blisko natury. Połączenie ze stonowaną zielenią pasuje też do przestrzeni wypoczynkowych.

Jeśli chcemy ożywić i rozjaśnić wnętrze, wybierzmy połączenie z soczystym odcieniem zieleni. Nada to wiosenny i pogodny klimat całej aranżacji. 

Brązy również dobrze komponują się z bielą w prostych, minimalistycznych aranżacjach lub ze złotymi, miedzianymi dodatkami we wnętrzach w stylu vintage.

Nasze marki

Studio Dekoral